26 Şubat 2014 Çarşamba

İrmik tatlısı ve yemek kitabı tavsiyesi...

Ben tam bir tatlı düşkünüyümdür, özellikle de sütlü tatlıları çok çok severim. İçinde irmik olan her şeye de bayılırım. Hal böyle olunca irmik tatlısının favorilerimden biri olması kaçınılmaz... Aşağıdaki de haftasonu keyfi için yaptığım güzellik.. Arasında hem kakaolu bisküvi, hem de muz var. Evde her ikisini de seven olunca böyle karışık olsun istedim.
                                                                                                                                                                    Ortaokul ve lise yıllarında yemek, ev işi vs konularla hiç ilgisi olmayan biriydim. 'amaaan çok kızsal şeyler bunlar' ya da 'bunlarla niye uğraşayım' gibi düşüncelerim vardı. Tek derdim kitaplar, dergiler ve spor programlarıydı. Spor programları derken kastettiğim sadece futbol değil; tenisten buz patenine, atletizmden formula1'e çok geniş bir yelpazedeydi izlediklerim.  Yıllar geçip 'iş başa düştü' zamanları gelince ise dedim ki, en iyisi güzel açıklamaları olan bir kitap alayım, az çok bişeyler yapmayı deneyeyim. Kitapçıya gidip yemek kitaplarını incelemeye başladım, şansıma tam da  bana uygun bir kitaba denk geldim. İşte yanımdan yımadığım canım yemek kitabım...

                                                                                                                                                                     Bu kitabı, mutfak bilgisi tavada yumurtadan ve makarna haşlamaktan ibaret olan herkese tavsiye ederim. Carpe diem yayınları' ndan ve yazarı  Firdevs Altındaş. Benim için çok faydalı oldu, umarım başkaları da yararlanır. Bendeki kitabın ilk baskısı. Kitap fuarında yeni baskısını gördüm, kapağı değişmiş mavi olmuş bilginize. Şimdilik benden bu kadar.. Sağlıcakla kalın..

Not: ne yaptıysam fotoğrafı çeviremedim, böyle ters kaldı :( kusura bakmayın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder